gleich zum inhalt springen

Korzystne właściwości aloesu

Korzystne właściwości aloesu są używane przez wieki.
Co to jest Aloe Vera? To więcej niż 75 odżywczych, oprócz 200 aktywnych składników, 20 minerały, mikro- i makro elementów – soli sodu, potasu, fosforu, magnezu, wapnia, cynku, miedzi, 18 aminokwasów i witamin 12-A, B1, B2, B3, B6, C, E i K, nienasyconych kwasów tłuszczowych (linolowy, linolenowy, octan).
Istnieje prawie 400 odmian aloesu. Z nich, tylko pięć mają właściwości lecznicze: Aloe barbadensis Miller (aloes-Aloe Vera), Aloe perryi Baker, aloe ferox (uzbrojony Aloe) Aloe arborescens Miller (drzewo Aloe) Aloe saponaria.
aloeKażdy z nich ma swój własny specyficzny sposób, ale tylko jeden jest znany od tysięcy lat i cenione za ich wspaniałe kojące właściwości Aloe Barbadensis Miller (aloes-Aloe Vera).
Aloes znany jest prawie 5000 lat, wzmianki o nim można znaleźć w Biblii to był „zielem gorzki”, znany był w starożytnym Egipcie, Grecji, Rzymu, Chiny i Arabia i subkontynentu indyjskiego. Do Ameryki Południowej przyszedł z Columbus. Aleksander Wielki rozpoznał go jako najbardziej skuteczny środek na kawałki i urazów podczas jego podboi. Nawet Columbus „odkrywa” istnienie Aloe Vera i nazywa go „lekarz w garnku”.
admin in aloe vera on Kwiecień 03 2014 » Comments are closed.