gleich zum inhalt springen

Aloes

Aloes słynie ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybicznych, przeciwwirusowych i antyutleniających. Dodatkowo roślina ta pomaga walkę organizmu z wieloma chorobami, stymulując mechanizmy obronne. Aloes jest odpowiedni wpływ nie dopiero na bliską skórę oraz odporność, ale jednocześnie na plan sercowo-naczyniowy.

Badania wskazują, że aloes może hamować wzrost komórek raka skóry. Naukowcy przeprowadzili egzamin na myszach albinosach na 2 etapie karcynogenezy. Badacze sprawdzili skuteczność aloesu – stosowanego miejscowo oraz doustnie. Zaprezentowało się, że danie aloesu w wszelkiej formie zmniejszyło ryzyko rozwoju nowotworu aż o 60%. Według naukowców takie stron aloesu płyną z dużego stężenia antyutleniaczy, peroksydazy glutationowej, izoenzymów dysmutazy ponadtlenkowej, selenu, cynku oraz polisacharydów.

Na podstawie kilku eksperymentów obserwuje się, że aloes wprowadzony do krwiobiegu może w popularnym stopniu zwiększyć transport tlenu. Zamieszczone w 2000 roku badania wykazały jak jedyne związki zawarte w aloesie wchodzą na obniżenie poziomu cholesterolu, regulowanie ciśnienia naturze i poprawę krążenia. Skutki tych pytań potwierdziły, że aloes zmniejsza zagrożenie chorób serca. Co wysoce, wielu badaczy potwierdza, że aloes przyspiesza leczenie się oparzeń – tego rodzaju uszkodzenia skóry goją się nawet o 9 dni szybciej!

Miąższ aloesowy spełnia wszelkie kryteria diety ortomolekularnej stosowanej w kampanii z nowotworami, jest źródłem 200 składników biologicznie aktywnych, w obecnym 20 minerałów, 18 aminokwasów, 12 witamin, kilkunastu enzymów a też antrachinonów, steroli i kwasów organicznych. Spośród wymienionych składników aż kilkadziesiąt wykazuje działanie immunostymulujące.

Ze względu na zawartość kilkudziesięciu składników o działaniu immunostymulującym oraz składników inhibujących mutageny miąższ aloesowy zapobiega chorobom nowotworowym.

admin in aloes on Maj 18 2014 » Comments are closed.